Zawichost: Otwarcie boiska i piknik.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Zakończyła się budowa boiska sportowego przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Zawichoście. W czwartek zostanie ono oficjalnie oddane do użytku. Na budowę boiska samorząd gminy pozyskał 162 tysiące zł z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki, a całkowita wartość inwestycji przekroczyła 650 tysięcy.
Boisko będzie wykorzystywane do gry w : piłkę nożną, ręczną, siatkową, koszykówkę i tenisa ziemnego, a dzięki bieżni oraz skoczni do skoku w dal trenować tu będą także młodzi lekkoatleci. Powstała też metalowa trybuna ze 178 miejscami siedzącymi.
Zgodnie z zamierzeniami władz gminy, to po placu zabaw z urządzeniami do zewnętrznego fitness, boisko jest kolejnym elementem tworzonej w Zawichoście Miejskiej Strefy Rekreacyjnej.
Otwarciu boiska towarzyszył będzie piknik organizowany w ramach projektu 'Zapobieganie nadwadze i otyłości oraz chorobom przewlekłym poprzez edukację społeczeństwa w zakresie żywienia kobiet w ciąży i dzieci w wieku przedszkolnym'. Także w czwartek odbędzie się akcja profilaktyczna 'NIE nowotworom u dzieci'. W ramach Ogólnopolskiego Programu Profilaktycznych Badań Ultrasonograficznych Dzieci możliwe będzie przebadanie przez lekarzy radiologów ok. 70 dzieci przedszkolnych w wieku od 5 do 6 lat. Lekarze dokonują kompleksowej oceny stanu m.in. tarczycy i węzłów chłonnych. Początek o godzinie 11.00.
(Marcin Gabrek)