Enea dla pokoleń – wspólnie o bezpieczeństwie

 

 

 

 

 

 

 

 

„Enea dla pokoleń. Wspólnie o bezpieczeństwie” to projekt partnerski Radia Leliwa i Enei Elektrowni Połaniec w ramach programu CSR Fundacji Enea.
W jego ramach Nasi Słuchacze w każdy wtorek października o 12.15 zapoznają się audycją radiową pod nazwą „Enea dla pokoleń. Wspólnie o bezpieczeństwie”. Audycje w Radiu Leliwa to alternatywa dla corocznych spotkań z Seniorami organizowanymi we współpracy z Fundacją Enea pod nazwą „Forum Seniora” w Elektrowni Połaniec.
Celem projektu jest edukacja prozdrowotna w czasie pandemii koronawirusa, wsparcie ochrony przeciwpożarowej w gospodarstwach domowych, kształtowanie świadomości konsumenckiej
(informacje o tym jak poruszać się w gąszczu zapisów umów handlowych, jak zachować się w czasie spotkania z odwiedzającym dom przedstawicielem handlowym i jakie praktyki stosują nieuczciwi sprzedawcy), a także edukacja prośrodowiskowa (praktyczne porady na oszczędzanie energii i -wody).

Po emisji każdej wtorkowej audycji „Enea dla pokoleń. Wspólnie o bezpieczeństwie” pierwsza osoba, która dodzwoni się pod numer 15 822 33 33 i prawidłowo odpowie na zadane pytanie otrzyma ciśnieniomierz oraz czujnik tlenku węgla. Dla pozostałych 10 osób, które się dodzwonią mamy zestawy praktycznych gadżetów. Zapraszamy do udziału w projekcie!

Rozmowa Ewy Wójcik Lis z Pawłem Antończykiem z Biura Ochrony Zakładu Enei Elektrowni Połaniec, wolontariuszem Fundacji Enea na temat zasad bezpieczeństwa w związku z COVID-19.

Rozmowa  Ewy Wójcik Lis z Michałem Ziomkiem, specjalistą do spraw BHP Enea Połaniec na temat zagrożenia związanego z zatruciem tlenkiem węgla oraz zapoznanie ze sposobami ochrony zdrowia i życia przed czadem.

Rozmowa Ewy Wójcik Lis z Anetą Suchorowską Kierownik Biura Prawnego w Enei Elektrowni Połaniec o prawach konsumenta.

Rozmowa Ewy Wójcik Lis z Arkadiuszem Bobrowskim kierownikiem zmiany w dziale produkcji Enei Elektrowni Połaniec i Piotrem Łukaszkiem operatorem bloku energetycznego Enei Elektrowni Połaniec .

²