Zaleszany: Będą pieniądze dla poszkodowanych, choć nie dla wszystkich

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Według zapowiedzi pogodowych w kolejnych dniach zapowiadane są wysokie temperatury i burze, więc trudno sobie wyobrazić, że mieszkańcy będą czekać bez dachów na działania żywiołu. Dlatego tak ważne są środki województwa. A póki co pula pomocy jaką przyznała wojewoda podkarpacki Małgorzata Chomycz-Śmigielska to79 tys. złotych. Środki trafiły na konta Gminnych i Miejskich Ośrodków Pomocy Społecznej w Zaleszanach dla 17 poszkodowanych rodzin, w Radomyślu nad Sanem dla jednej rodziny i jednej rodziny w Rzeszowie.
(Marta Górecka)
Niestety na razie pieniądze otrzymują mieszkańcy, których uszkodzeniu uległy domy, na razie nie ma środków na budynki gospodarcze. A tu problem jest duży, bo w samym tylko Kępiu Zaleszańskim nawałnica uszkodziła 49 budynków gospodarczych. Jednak na tym nie koniec problemu, bo mimo ubezpieczenia domów nie łatwo też jest wyciągnąć pieniądze od firm ubezpieczeniowych, które na oględziny każą czekać nawet dwa tygodnie:

Władze województwa przekazały pieniądze na pomoc mieszkańcom którzy ucierpieli podczas ostatnich nawałnic. Najwięcej środków trafi do gminy Zaleszany dla 17 poszkodowanych rodzin.
Mówi wójt Zaleszan Paweł Gardy: