Wylów, Przecław: Kontrowersyjna transakcja.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Joanna Sarwa

Transakcja sprzedaży budynku szkoły podstawowej położonej w Wylowie w gminie Przecław wraz z fragmentem drogi lokalnej budzi kontrowersje.

Do transakcji doszło jeszcze w 2015 roku, kiedy to ówczesna prezes Spółki Gminnej ‘Dwa Brzegi’ Monika Skowrońska-Ziomek dokonała sprzedaży nieruchomości zabudowanej budynkiem byłej szkoły podstawowej, położonej w Wylowie, składającej się z działki, na której zlokalizowana jest asfaltowa droga gminna łącząca się z drogą powiatową.
Z drogi tej od lat korzystają mieszkańcy gminy. Obecnie pozostaje ona w rękach prywatnych i tylko dobra wola jej właściciela umożliwia komunikację przez mieszkańców.

Jak mówi burmistrz Przecławia Renata Siembab, przeprowadzona kontrola co do sposobu tej sprzedaży pokazała wiele uchybień:

– Chcę złożyć sprzeciw dla tej procedury sprzedaży – zaznacza radna miejska Przecławia Joanna Kwaśniowska:

– Sprawa nie ujrzałaby światła dziennego gdyby nie zamierzenie remontu tej drogi – mówi zastępca burmistrza Przecławia, Grzegorz Skrzypek:

Co o tej sprawie sądzi Monika Skowrońska-Ziomek, była prezes Spółki Gminnej ‘Dwa Brzegi’?

Jak wyjaśnia Grzegorz Skrzypek, ponowne odzyskanie własności fragmentu drogi jak i przyszłości budowa nowej drogi to koszty, które musi ponieść gmina Przecław.

Tomasz Łępa