Wracają Podwieczorki przy fortepianie

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Radio Leliwa

    Po wakacyjnej przerwie powraca cykl niedzielnych koncertów „Podwieczorek przy fortepianie”. 8 września na scenie MDK swoje utwory wykona urodzony w Stalowej Woli pianista i kompozytor Jakub Rojek. Gościem koncertu będzie również stalowowolanka Milena Siembida, w której wykonaniu usłyszymy kilka pieśni autorstwa Jakuba do słów amerykańskiego poety Carla Sandburga.
    Jakub Rojek jest pianistą i kompozytorem, którego artystyczne zainteresowania skupiają się wokół współczesnej muzyki improwizowanej, a szczególnie jej polifonicznej  odmiany. Absolwent Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Paderewskiego w Stalowej Woli  oraz Konserwatorium Nowej Anglii w Bostonie na Wydziale Jazzu. Komponuje na fortepian łącząc elementy jazzu, klasyki, muzyki kabaretowej z humorystycznym podejściem
do fortepianowej sztuki transkrypcji (Liszt, Chopin, Czifra) w stylu V. Borge.
 
W jego repertuarze znajdują się również opracowania znanych tematów filmowych, a także chińskiej melodii ludowej „Mo Li Hua”. Jakub Rojek jest laureatem międzynarodowych konkursów dla pianistów jazzowych i konkursu kompozytorskiego imienia S. Rachmaninova w Darmstadt (Niemcy).
    Solowa płyta artysty „Cudawianki” (2011) to synteza elementów stylu kompozytorskiego z elementami improwizacji polifonicznej i fakturalnej.

Podwieczorek przy fortepianie

8 września 2013, godz. 16.00

Jakub Rojek – fortepian, kompozycje
z gościnnym udziałem
Mileny Siembidy – sopran

w programie:
Xessions na fortepian
utwory ze suity „Beyond The Milky Way”
pieśni na fortepian i sopran do słów amerykańskiego poety C. Sandburga

bilety: 8 zł
rodzinny: 20 zł (maksymalnie dla 4 osób)

Miejski Dom Kultury w Stalowej Woli
sala widowiskowa

Improwizacje…
http://jakubrojek.bandcamp.com/