W Tarnobrzegu powstanie Miejski Oświatowy Zespół Ekonomiczny

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Na powołanie Miejskiego Oświatowego Zespołu Ekonomicznego w Tarnobrzegu, zgodzili się miejscy radni. Nowa jednostka organizacyjna na rozpocząć funkcjonowanie od 1 kwietnia, przyszłego roku.

Obecnie księgowością 33 placówek oświatowych działających w strukturach miasta zajmuje się 38 osób. Niektórzy księgowi mają już świadczenia emerytalne, a zatrudnieni zostali tylko dlatego, że dana placówka nie mogła znaleźć osoby chcącej pracować na 1/3 etatu. Dlatego w Miejskim Oświatowym Zespole Ekonomicznym znajdzie się miejsce dla 28 księgowych, którzy przejdą tam z poszczególnych placówek:

Scentralizowanie systemu księgowania i rozliczenia placówek oświatowych z terenu Tarnobrzega ma być jednym z założeń utworzenia Miejskiego Oświatowego Zespołu Ekonomicznego. Utworzenie nowej jednostki organizacyjnej ma się przyczynić do usprawnienia obsługi ekonomicznej placówek oświatowych, a także zapewnić sprawniejszą realizację zadań w zakresie obsługi finansowo – księgowej placówek. Mówi prezydent Tarnobrzega, Norbert Mastalerz: