W Stalowej Woli odbyły się pierwsze w tym roku zbiórki darów w ramach akcji Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

A podczas pierwszej dwudniowej zbiórki w dużych stalowowolskich sklepach udało się zebrać Blisko 500 kg darów. W tym 390 kg żywności i 15 kg artykułów chemicznych. Biorąc pod uwagę, że w ubiegłym roku udało się zebrać ponad 3 tony darów to nie dużo. Na szczęście kolejna zbiórka w stalowowolskich sklepach zaplanowana jest na najbliższy piątek i sobotę. Zbierane są tylko dary rzeczowe. Zbiórki odbywają się w 7 stalowowolskich sklepach Społem JUSTYNA, Jubilat i Społem przy Hali oraz Biedronka przy ul. Okulickiego, Kaufland, Aldik i Carrefour. Oprócz zbiórek w sklepach dary też codziennie od poniedziałku do piątku można przynosić do siedziby stalowowolskiego MOPS na ulicę Dmowskiego. Pierwsze wydawanie darów stalowowolskim dzieciom i rodzinom w trudnej sytuacji materialnej ruszy po 8 grudnia i zakończy się przed świętami.
(Marta Górecka)
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Stalowej Woli już po raz 10 włączył się do akcji i organizuje zbiórki na rzecz stalowowolskich dzieci.
Mimo że akcja jest ogólnopolska, to zebrane dary trafiają do rodzin najbardziej potrzebujących w miejscowości gdzie odbywa się zbiórka. Pełnomocnik oddziału biura akcji w Stalowej Woli Joanna Kasprowicz przyznała, że akcja na stałe wrosła w stalowowolski krajobraz,