W Sandomierzu trwa Festiwal Krzemień Pasiasty Kamień Optymizmu.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Radio Leliwa

W sobotę od godziny 10 warsztaty 'Moja biżuteria z krzemieniem” prowadzone przez Grzegorza Kończyka w podcieniach Kamienicy Oleśnickich. Od godz. 11 na dziedzińcu zamkowym dziecięca grupa teatralna 'BEZ MASKI' z Miejskiego Centrum Kultury w Skarżysku-Kamiennej zaprezentuje spektakl 'Wymiana” na temat życia ludzi z epoki neolitu. O 13.30 także na dziedzińcu PraOsada Rydno zaprezentuje spektakl 'Śmierć Wodza”.
O godz. 18 ogłoszone zostaną wyniki konkursu i rozpocznie się wernisaż wystawy będącej efektem II Ogólnopolskiego Konkursu Biżuterii Autorskiej KRZEMIEŃ PASIASTY – KAMIEŃ OPTYMIZMU w Galerii Otwartej. A o 19.30 na zamkowym dziedzińcu spotkanie przy ognisku w wiosce z epoki kamienia przy pieczonym mięsie i piosence turystycznej. Godzinę później zaplanowano finał warsztatów malarskich i fotograficznych przeprowadzonych przez Studio Sztuki z Warszawy.
W niedzielę o godz. 10 kolejna edycja warsztatów 'Moja biżuteria z krzemieniem”. O godz. 14.00 zakończenie akcji, wybór najlepszych projektów w podcieniach Kamienicy Oleśnickich.
W południe na Rynku rozpocznie się spotkanie, podczas którego zaplanowano finał warsztatów Studio Sztuki , koncert zespołu RYNEK 1 oraz uroczyste przekazanie pierścienia z krzemieniem pasiastym jako symbolu Światowej Stolicy Krzemienia Pasiastego.
(Marcin Gabrek)