Ulanów: Świętowali dożynki

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Rozstrzygnięty został również Konkurs Kulinarny na Produkt Regionalny. W kategorii potraw zwyciężył specjał ‘królik na sianie’, który przygotowało Koło Gospodyń Wiejskich Przędzelanki, a wśród nalewek ‘Rajska śliwka’ wyprodukowana przez Koło Gospodyń Wiejskich Wólka Tanewska. Podczas dożynek nie brakło konkursów zręcznościowych, a na scenie prezentowali się artyści z poszczególnych gmin. Prawdziwe tłumy na stadionie RETMAN w Ulanowie zgromadził koncert grupy ENEJ.
(Marta Górecka)
Nie brakło i ważnego symbolu dożynkowego czyli korowodu dożynkowego, który utworzyło w tym roku 17 wieńców dożynkowych reprezentujących gminy i sołectwa. W konkursie na najpiękniejszy wieniec zwyciężył ten wykonany przez Koło Gospodyń Wiejskich Nowosielczanki. W tym roku komisji konkursowej trudno było wybrać ten najpiękniejszy, wszystkie były piękne i dopracowane, wiec trzeba było doszukiwać się niuansów. W głosowaniu publiczności natomiast zwyciężył wieniec Sołectwa Kurzyn, III miejsce zajął wieniec z Nowosielca.

Za nami Dożynki Powiatu Niżańskiego, które po raz pierwszy odbyły się w Ulanowie i były elementem świętowania jubileuszu 400-lecia Ulanowa.
Powiatowe święto plonów było okazją do podziękowania rolnikom za ich trud.
Najbardziej wyróżniających się rolników z poszczególnych gmin uhonorowano.
Mówi Starosta Niżański, Robert Bednarz: