Tuszyma: Oglądali teatr przez Internet.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Telewizja Polska od 2012 roku realizuje nowatorski, misyjny projekt 'Internetowy Teatr TVP dla szkół”, którego ideą jest dotarcie z kulturą i sztuką do masowej młodej widowni przy wykorzystaniu szerokopasmowego Internetu. W 2014 r. planowane jest zrealizowanie 17 kodowanych transmisji internetowych spektakli teatralnych do szkół różnego szczebla z całej Polski. Repertuar zawiera spektakle zróżnicowane gatunkowo i kierowany jest do rozmaitych grup wiekowych. Dlatego też na przykład, obok wystawień klasyki literatury dla dzieci i młodzieży, czy w pełni autorskich widowisk teatru słowa, znajdzie się w nim również spektakl baletowy.
(Tomasz Łępa)
Teatr internetowy dla dorosłej widowni to pomysł, który jak dodaje dyrektor Samorządowego Domu Kultury w Tuszymie, cieszyłby się dużym zainteresowaniem.

W Samorządowym Domu Kultury w Tuszymie odbyła się kolejna (po wakacyjnej przerwie) transmisja internetowego teatru dla szkół. Tym razem uczniowie klas III i IV Szkoły Podstawowej w Tuszymie obejrzeli przedstawienie pt. 'Krawiec niteczka'. Mówi Elżbieta Augustyn Gruszka, dyrektor placówki.