Tarnobrzeg. Zawodniczki Tarnobrzeskiej Szkoły Tai Chi przywiozły medale z XXIV Międzynarodowych Mistrzostw Polski Wushu.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Tarnobrzeska Szkoła Tai Chi   działa w Tarnobrzegu od 11 lat. Od tego czasu prowadzone są regularnie  treningi grup dla początkujących i zaawansowanych, a także organizowane seminaria i letnie obozy.

Na zawody do Centrum Sportu Wilanów pojechała  w sumie czteroosobowa ekipa podopiecznych szkoły Tai Chi 'Nan Bei – Biały Żuraw'. Brązowy krążek za formę 32 z szablą otrzymała Aneta Sajda  z Mielca, która zajęła również piąte miejsca  prezentując  formę obligatoryjną taijiquan Yang 24 i formę 32 z mieczem.

Renata Dąbrowska  z Tarnobrzega zajęła trzy wysokie, czwarte miejsca za formy: Yang 40, 32 z mieczem oraz formę  56  z wachlarzem.

Na zawodach debiutowała Ewa Wójcik Lis z Tarnobrzega, która zajęła ósme miejsce wYang 24.

Organizatorem zawodów  był  Polski  Związek  Wushu.  Rokrocznie startuje w nich blisko 300 najlepszych zawodników z Polski, Europy i Azji.

– Mistrzostwa są dla uczestników okazją do rywalizacji sportowej, sprawdzenia swoich możliwości i umiejętności, ale to przede wszystkim święto Wushu i Kung-fu –  mówi Dariusz Piwowarski dyrektor zarządzający związku.

Trzy złote medale i jeden srebrny krążek wywalczyła tarnobrzeżanka, podczas XXIV Międzynarodowych Mistrzostw Polski WUSHU KUNGFU w Warszawie. Jadwiga Sochaj startowała w konkurencji Taolu prezentując formy Tai Chi.

Instruktorka  z tarnobrzeskiej Szkoły Tai Chi „Nan Bei – Biały Żuraw” złota zdobyła za:  formę obligatoryjną Yang 40,  formę 73 stylu Sun, tradycyjną formę z szablą Yang oraz srebro za formę 32 z mieczem.

Zawodników oceniał sześcioosobowy skład sędziowski.