Tarnobrzeg. Zabytkowy budynek, obecna siedziba TARR-u, czeka na renowację

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

 

Planowane prace w obecnej siedzibie Tarnobrzeskiej Agencji Rozwoju Regionalnego mają objąć roboty ziemne,  izolacje przeciwwilgociowe  i termiczne ścian fundamentowych, impregnację  konstrukcji dachu, remont elewacji, wymianę zewnętrznej stolarki okiennej i drzwiowej.

 

W tym roku Tarnobrzegowi przyznano 100 tysięcy dotacji na konserwacje zabytkowego budynku. Całość prac oszacowano wstępnie na 400 tysięcy złotych. Brakujące 300 tysięcy powinno wyłożyć miasto.

 Mówi rzecznik prasowy Urzędu Miasta Tarnobrzega, Renata Domka.

 

Siedziba Tarnobrzeskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, zabytkowy budynek Zarządu Dóbr Tarnowskich przejdzie renowacje. Jednak  dokładny termin prac nie jest na razie znany.

Stan blisko 120-letniego obiektu, mieszczącego się przy ulicy Sandomierskiej,  w pobliżu bramy głównej do Parku Dzikowskiego,  tylko z pozoru jest dobry. Przed laty stał na wzniesieniu,  dziś jest najniżej położonym budynkiem, wśród okalającej go zabudowy jednorodzinnej. Jego murom daje się we znaki wilgoć. Widać to z bliska na elewacji zewnętrznej, ale też  wewnątrz pomieszczeń. Niektóre z nich muszą być regularnie osuszane.

Mówi prezes TARR-u, Hubert Czub.