Tarnobrzeg. XVIII Pielgrzymka Biegowa na jasną Górę.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

 

Uczestnicy biegowej wyprawy na Jasną Górę dotrą na miejsce  w poniedziałek. Tam o 13.30 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji mieszkańców Tarnobrzega.

 

Zenon Dziadura w pielgrzymce biegowej z Tarnobrzega bierze udział od samego początku, podobnie dwudziestoparoletni Karol Zych.

Pielgrzymi na trasie są miło przyjmowani.

 

Jutro  z Tarnobrzega wyruszy XVIII  pielgrzymka biegowa do Częstochowy. Weźmie w niej udział około 40  osób. Są wśród nich mieszkańcy Przemyśla, Rzeszowa i Warszawy. Największą, 25 osobową grupę stanowią tarnobrzeżanie.  

W sobotę o godzinie 8.00,  w kościele pod wezwaniem Matki Bożej Nieustającej Pomocy, na osiedlu Serbinów, rozpocznie się uroczysta Msza Święta, w której wezmą udział pątnicy. Po nabożeństwie i odśpiewaniu hymnu pielgrzymkowego biegacze  z transparentami w dłoniach wyruszą w trasę o łącznej długości 226 kilometrów.

Pielgrzymka ma charakter sztafetowy. Potrwa trzy dni. Droga biegnie  z Tarnobrzega do Chmielnika następnie do Szczekocin i Częstochowy. Uczestnicy są podzieleni na cztery grupy w zależności od stopnia wytrenowania. Najmłodszy ma 20 lat najstarszy 68. Dla każdego bieg na Jasną Górę jest ogromnym wysiłkiem. Tłumaczy główny organizator przedsięwzięcia z ramienia Klubu Biegacza „Witar” w Tarnobrzegu – Zenon Dziadura.