Tarnobrzeg. Wycofania ostatniej decyzji żądają od dyrektora szpitala działające przy lecznicy związki zawodowe.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

 

 Związki zawodowe działające  w Szpitalu Wojewódzkim w Tarnobrzegu wezwały dyrektora lecznicy, do wycofania jego ostatniej decyzji.   Wiktor Stasiak wypowiedział porozumienie płacowe zawarte  z załogą we wrześniu ubiegłego roku,  w części dotyczącej podwyżek, które miały obowiązywać od 1 kwietnia. Chodzi o kwotę 200 złotych brutto do pensji zasadniczej średniego i pomocniczego personelu medycznego i niemedycznego.

Zdaniem związkowców wypowiedzenie porozumienia jest sprzeczne z obowiązującymi przepisami prawa. Chcą wypłaty podwyżek w przeciwnym razie skorzystają z przysługujących  im środków prawnych  wynikających z dokumentu.

Dyrektor Stasiak powiedział, że w skali roku szpital musiałby przeznaczyć na wypłaty dodatkowe dwa miliony złotych. Placówki na to nie stać.

Z kolei w specjalnym oświadczeniu przedstawiciele związków zawodowych  tłumaczą, że zła sytuacja finansowa szpitala trwa  od dawna i nie wynika  jedynie ze skutków porozumienia.                  – Pracownicy są bardzo oburzeni i zawiedzeni  zaistniałą sytuacją – czytamy w piśmie.

Na piątek zaplanowano zebranie Rady Społecznej Szpitala Wojewódzkiego w Tarnobrzegu. Wiktor Stasiak będzie chciał się także spotkać z przedstawicielami  związków zawodowych.

Latem minionego roku ponad 700 osobowa załoga szpitala weszła w spór zbiorowy  z dyrekcją placówki. Na początku września udało się osiągnąć kompromis  w sprawie  podwyżek wynagrodzeń i wysokości funduszu socjalnego dla średniego i pomocniczego personelu medycznego i niemedycznego.