Tarnobrzeg. Wsparcie dla rodzin wielodzietnych.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

 

Bony będą obowiązywały do końca listopada tego roku.

Tarnobrzeski samorząd przystąpił również do rządowego programu rodzin wielodzietnych. W jego ranach Karta Dużej Rodziny przyznawana jest rodzinie, która utrzymuje przynajmniej trójkę dzieci. Dotyczy to także rodzin zastępczych oraz rodzinnych domów dziecka. Karta uprawnia do zniżek, które oferowane są zarówno przez instytucje państwowe, jak i firmy prywatne. Lista miejsc i wysokość zniżek dostępna jest na stronie internetowej www.rodzina.gov.pl. Ogólnopolska Karty Dużej Rodziny upoważnia do korzystania ze zniżek na terenie całego kraju, a nie tylko w obrębie gminy. Wydaje ją również Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu.

 

Tarnobrzeskie rodziny  z minimum trójką dzieci, od 10 lipca będą mogły realizować bony, które wyda im Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. Ruszył Miejski Program „Bon Rodzinny 3+”. W tej chwili trwa nabór wniosków od rodzin wielodzietnych o wydanie dokumentu.  

 Bon o wartości 200 złotych na każdego członka rodziny, będzie uprawniał do płacenia za zakup towarów lub usług oraz dokonywanie innych opłat w podmiotach działających na terenie Tarnobrzega, które przystąpią do programu.

Mówi dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu – Elżbieta Miernik – Krukurka.