Tarnobrzeg. Wiceminister Środowiska z wizytą w regionie.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

 

Po pobycie w starostwie, wiceminister udał się do Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnobrzegu, gdzie wygłosił wykład „Gospodarka odpadami – wyzwania, oczekiwania, regulacje Polski i Unii Europejskiej”. Janusz Ostapiuk był też na wałach przeciwpowodziowych, na tarnobrzeskim osiedlu Wielowieś i w Gorzycach.

 

W Starostwie Powiatowym w Tarnobrzegu, wiceminister spotkał się  z lokalnymi samorządowcami. Jednym z postulatów jaki skierowali do Ostapiuka, była prośba o uelastycznienie granic tworzenia aglomeracji, co ułatwiłoby pozyskiwanie pieniędzy na budowę kanalizacji w miejscowościach. Dziś aglomeracją nazywa się w Polsce obszar, na którym na jednym kilometrze kwadratowym mieszka nie mniej niż 120 osób.

 

Prawdopodobnie w  pierwszym kwartale przyszłego roku ruszy  modernizacja prawego wału Wisły, na dziesięciokilometrowym  odcinku,  między Koćmierzowem a Tarnobrzegiem. Pieniądze na ten cel będą pochodzić z Banku Światowego. Informacje oficjalnie potwierdził dziś goszczący w Tarnobrzegu  z inicjatywy posła PO, Miroslawa Pluty, wiceminister środowiska, Janusz Ostapiuk.

Wcześniej podsekretarz stanu był z wizytą w Padwi Narodowej i Baranowie Sandomierskim gdzie oglądał Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Mówi Janusz Ostapiuk.