Tarnobrzeg. W akcje „Biegamy dla Kacperka” zaangażowało się 1790 osób.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

 

Najmłodszy uczestnik akcji miał dwa lata, najstarszy 69.

 

Beata Łabisz z Tarnobrzega przez tydzień pokonała dla chłopca w sumie 101 kilometrów.

 

Aż 699 kilometrów przebiegli dla Kacperka żołnierze  z 3 Sandomierskiego Batalionu Radiotechnicznego. Emocji nie krył dowódca batalionu, podpułkownik Jacek Kuliga.

 

Akcja przeszła oczekiwania organizatorów. Mówił podczas jej podsumowania prezes Stowarzyszenie Przyjaciół Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej  w Tarnobrzegu, Robert Chmiel.

 

 Jedenaście tysięcy siedemset pięćdziesiąt jeden kilometrów, każdy wart 50 groszy. Tyle przez miniony tydzień wybiegano na rzecz małego chłopczyka, który zmagał się z ciężką chorobą. W akcję „Biegamy dla Kacperka” zorganizowaną nad Jeziorem Tarnobrzeskim  przez Stowarzyszenie Przyjaciół Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej  w Tarnobrzegu wspólnie z  jej wychowankami zaangażowało się tysiąc siedemset dziewięćdziesiąt osób.

Kacper Serafin ma niespełna dwa lata, pochodzi z Majdanu Królewskiego. Z powodu nowotworu chłopcu amputowano lewą nóżkę. Jego rodzice zbierają pieniądze na nową protezę. Dziecko  czeka również długa i kosztowna rehabilitacja. Pieniądze z akcji charytatywnej trafią właśnie na ten cel. Teraz jest dobrze.

Mówi tata Kacpra, Tomek Serafin.