Tarnobrzeg. Spotkanie z autorką powieści „Serce kamienia” – pochodzącą z Tarnobrzega, Monika Sokół.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

 

Miejska Biblioteka Publiczna w Tarnobrzegu zaprasza na spotkanie z pochodząca  z Tarnobrzega, Moniką Sokół, autorką powieści „Serce kamienia”. Wydarzenie odbędzie się w najbliższy czwartek, 23 października o godzinie 18.00 w sali odczytowej biblioteki przy ulicy Szerokiej.

            Monika Sokół urodziła się w Tarnobrzegu. Studiowała antropologię kulturową na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.  Do Norwegii wyjechała osiem lat temu. Mieszka w pobliżu Lillehamer i pracuje w szkole wyższej – Lillehamer University College. Prozę pisze w wolnych chwilach. Monika Sokół  od lat aktywnie działa na rzecz promocji polskiej kultury w Norwegii, głównie w regionie Lillehammer, organizując wystawy i seminaria. W 2011 roku została laureatką przyznanej przez Fundację Teraz Polska nagrody Wybitny Polak w Norwegii w dziedzinie nauki. Od kilku lat prowadzi badania dotyczące polskiej emigracji w Norwegii, próbując zaznaczyć wkład Polaków w rozwój norweskiej gospodarki, kultury i sztuki.

          „Serce kamienia” jest jej pierwszą powieścią. Wcześniej publikowała opowiadania z dziedziny fantastyki w czasopismach związanych z tym nurtem, a także w periodykach internetowych.