Tarnobrzeg. Spotkanie autorskie z Filipem Springerem – reporterem, fotografem, autorem książek .

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Spotkanie autorskie z Filipem Springerem reporterem, fotografem, autorem książek odbędzie się dziś o godzinie 17.00 w filii numer 1 Miejskiej Biblioteki Publiczne w Tarnobrzegu, na osiedlu Serbinów.
Filip Springer uprawia literaturę faktu. W 2004 pracował dla Polskiej Agencji Fotografów Forum, współpracował z dziennikami 'Głos Wielkopolski' i 'Gazeta Poznańska', publikował także w tygodnikach 'Polityka' i 'Przekrój'.
Otrzymał stypendia Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz programu 'Młoda Polska' Narodowego Centrum Kultury. Jego reportaż 'Miedzianka. Historia znikania' znalazł się w finale Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego w konkursie Reportaż Literacki 2011. W 2012 roku był finalistą Nagrody Literackiej Nike.
Springer jest także autorem fotoreportaży: Miało być ładnie, Płacz nad rozlanym miastem (2009); Nie ma jeziora (2010). W latach 2011-2016 ukazały się: 'Miedzianka. Historia znikania', 'Źle urodzone. Reportaże o architekturze PR' , 'Zaczyn. O Zofii i Oskarze Hansenach', 'Wanna z kolumnadą. Reportaże o polskiej przestrzeni', '13 pięter', 'Księga zachwytów', 'Miasto Archipelag. Polska mniejszych miast'.
(Ewa Wójcik Lis)