Tarnobrzeg. SANEPID otwiera drzwi.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

 

O 12.00 miała miejsce prezentacja dotycząca występowania metali  w badanych próbkach żywności. Po niej było o tym jak nie przesłodzić życia.  

 

Dziś ruszyły Dni Otwarte Tarnobrzeskiego Oddziału Laboratoryjnego Wojewódzkiej Stacji  Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie. Trzydniowy cykl wydarzeń rozpoczą wykład inauguracyjny  w auli B Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnobrzegu przy ulicy kardynała Stefana Wyszyńskiego.

 O godzinie 9.30 na temat sytuacji sanitarno-epidemiologicznej w kontekście przyszłych pokoleń opowiedział Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny, Katarzyna Siekierzyńska – Zapała.

Od 10.00 była mowa o interakcji leków  z żywnością, suplementami diety i ziołami, a  w następnej kolejności o żywności genetycznie modyfikowanej.

 O godzinie 11.30 odbędzie się prezentacja na temat żywienia i żywności. Mówi  pomysłodawczyni i koordynatorka przedsięwzięcia, kierownik Tarnobrzeskiego Oddziału Laboratoryjnego Wojewódzkiej Stacji  Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie, Grażyna Czaderska.