Tarnobrzeg. Rośnie grono fundatorów tablicy upamiętniającej pobyt arcybiskupa Karola Wojtyły w Tarnobrzegu.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

 

Tablicę wykonuje  artysta rzeźbiarz Krzysztof Czerwiak, absolwent ASP w Krakowie.

Arcybiskup Karol Kardynał Wojtyła jako metropolita krakowski był w Tarnobrzegu dwukrotnie. Odprawił Msze Święte w Kościele Ojców Dominikanów, w dniu rekoronacji Cudownego Obrazu, 8 września 1966 roku, oraz  w czasie uroczystości 300-lecia Sanktuarium, 19 grudnia 1976 roku.

Szczegółowe informacje na temat inicjatywy ufundowania tablicy pamiątkowej można znaleźć na stronie internetowej www.tablicakarolawojtylywtbg.pl

 

Poszerza się grono fundatorów  tablicy upamiętniającej pobyt arcybiskupa Karola Wojtyły, późniejszego  papieża w Tarnobrzegu. Dzięki ofiarności  mieszkańców miasta i przedsiębiorców zebrano do tej pory sześć tysięcy złotych. Nadal  każdy może dołączyć do kręgu darczyńców  kupując cegiełkę o wartości od 1 złotego. Inicjatywę koordynuje Komitet Społeczny Ufundowania Tablicy.

 

Tablica zawiśnie na ścianie zewnętrznej Kościoła Ojców Dominikanów, przy wejściu do lewej nawy, w sąsiedztwie tablicy poświęconej Janowi Słomce. Data wydarzenia jest uzależniona od postępów  trwającej  obecnie renowacji świątyni.

Tłumaczy  przedstawiciel komitetu, Krzysztof Zwiefka.