Tarnobrzeg. Remont dróg wewnętrznych na ulicy Kopernika za rok. W najbliższą niedzielę spotkanie mieszkańców z prezydentem.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

 

W najbliższą niedzielę ( 11 października),  o godzinie 14.00,  w Gimnazjum numer  2, odbędzie się spotkanie zainteresowanych mieszkańców Osiedla Siarkowiec z prezydentem Tarnobrzega i jego współpracownikami oraz przewodniczącym Rady Miasta Tarnobrzega. Jednym z głównych punktów wydarzenia będzie wyjaśnienie wątpliwości mieszkańców dotyczących przebudowy dróg wewnętrznych między blokami  od 2 do 14 przy ulicy Kopernika.

 

 

Orędownikiem kompleksowego remontu jest natomiast radny PiS, przewodniczący tarnobrzeskiego Osiedla Siarkowiec. Łukasz Nowak zawnioskował  w imieniu zarządu osiedla do prezydenta miasta o rozszerzenie zakresu inwestycji.

 

Radny PO, Sławomir Partyka.

 

Zaplanowanego na ten rok remontu nawierzchni  wewnętrznych między blokami od 2 do 14, przy ulicy  Kopernika w Tarnobrzegu nie będzie. W  przyszłym roku drogi mają  za to zostać zmodernizowane kompleksowo, łącznie  z budową 150 miejsc parkingowych.

Wartość inwestycji wyniesie około dwa miliony złotych. Projekt zaakceptowały Spółdzielnia Mieszkaniowa „Siarkowiec” oraz Tarnobrzeska Spółdzielnia Mieszkaniowa. Ta ostatnia  nieodpłatnie przekaże miastu dwie działki, na których będzie mógł powstać parking.

Podczas nadzwyczajnej sesji miejskiej, tarnobrzescy radni przegłosowali zmiany w budżecie. 250 tysięcy złotych zarezerwowane na remont Kopernika, oraz 50 tysięcy złotych na remont chodnika wzdłuż skarpy wiślanej przesunięto  między innymi na inwestycje  w oświacie.  

Nie wszyscy radni byli za takim rozwiązaniem. – Jestem przeciwko praktykom, żeby uzależniać jakąkolwiek inwestycje na terenie miasta od prawa własności. –  Mówił radny opozycji, Norbert Mastalerz.