Tarnobrzeg. Przedświąteczne prace w Placówce Opiekuńczo – Wychowawczej.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

 

Palmy, które wspólnie wykonano trafią na sprzedaż. Dochód zostanie przeznaczony na leczenie trzyletniego Adasia Wieczorka z Rozalina. Chłopczyk cierpi na porażenie mózgowe.

 

– Takie zajęcia urozmaicają czas naszym podopiecznym, ale nie tylko – tłumaczy  prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej  w Tarnobrzegu Robert Chmiel.

 

Nieodłącznym elementem przygotowań do Wielkanocny jest pieczenie.  Mówi Urszula Burlikowska z Tarnowskiej Woli.

 

Uczniowie  ze szkół w Rozalinie i Tarnowskiej Woli wraz z podopiecznymi tarnobrzeskiego domu dziecka, pod okiem członkiń Towarzystwa Krzewienia Kultury Lasowiackiej „BIELOWIANIE” z Rozalina tworzyli palmy. Mówi Krystyna Jachyra z grupy „Bielowianie”.

 

Świąteczny klimat w Placówce Opiekuńczo Wychowawczej w Tarnobrzegu. Podopieczni domu dziecka wspólnie z gośćmi z Gminy Nowa Dęba  wykonywali palmy wielkanocne, malowali  pisanki, piekli ciasto.

30-osobowa grupa dzieci i dorosłych zawitała do tarnobrzeskiej placówki  z inicjatywy wolontariuszki Agnieszki Machały. Nauczycielka  w Szkołach Podstawowych w Rozalinie i Tarnowskiej Woli jest  pomysłodawczynią warsztatów  pod nazwą „Dzieci dla Dzieci”.