Tarnobrzeg. Podsumowano projekt „Apetyt na przyszłość”.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

 

W projekcie, który był wart milion trzysta tysięcy złotych wzięły udział oprócz tarnobrzeskiej „Dziewiątki”, Szkoła Podstawowa numer 3 oraz Gimnazjum Społeczne numer  1 w Tarnobrzegu, a także  Zespół Placówek Oświatowych numer 3 w Nowej Dębie, Szkoła Podstawowa numer  2  w Nowej Dębie oraz Gimnazjum w Chmielowie. Brały w nim udział również trzy placówki z powiatu Włodawskiego w województwie lubelskim.

 

Materiały umożliwiały nauczycielom indywidualną prace z dzieckiem słabym, przeciętnym i zdolnym.

-Wykorzystanie nowinek technologicznych jakie dzięki uczestnictwu w projekcie mamy do dyspozycji, sprzyja nauczaniu matematyki i zajęć technicznych – tłumaczy nauczyciel matematyki, ze Szkoły Podstawowej numer 9 w Tarnobrzegu, Andrzej Skowron.

 

Trzy szkoły z Tarnobrzega i trzy z powiatu tarnobrzeskiego uczestniczyły w projekcie „Apetyt na przyszłość”, realizowanym przez  Tarnobrzeską Agencję Rozwoju Regionalnego. Dziś  w siedzibie Parku Przemysłowo Technologicznego w Tarnobrzegu podsumowano przedsięwzięcie.

W ramach projektu od 2013 roku szkołom podstawowym i gimnazjom zostały przekazane innowacyjne programy nauczania z matematyki,  techniki oraz edukacji dla bezpieczeństwa, które zostały wzbogacone o kilka tysięcy aplikacji interaktywnych. Oprócz tego placówki zostały wyposażone w sprzęt.

 Mówi kierownik projektu „Apetyt na przyszłość”, Magdalena Wrońska.