Tarnobrzeg. Odsłonięto tablicę pamiątkową poświęconą związanemu z miastem malarzowi Marianowi Ruzamskiemu.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

 

Podczas spotkania w zamku, Magdalena Baur, prezydent Europafels:  edukacyjnego stowarzyszenia o zasięgu międzynarodowym działającego na rzecz pokoju, innowacji edukacyjnych i poprawy jakości edukacji w Europie wręczyła dyrektorowi LO, Tomaszowi Stróżowi tytuł honorowego członka Rady Kompetencji Europafels.

 

 

Marian Ruzamski  urodził się  w 1889 roku, od 1943 przebywał w niemieckim obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau, w 1945 został przeniesiony do Bergen-Belsen gdzie zmarł.         – Ruzamski pokazuje zderzenie jednostki  z wielką historią – mówił dziś w Zamku Dzikowskim, w obecności  przedstawicieli Urzędu Miasta Tarnobrzega, LO im. Mikołaja Kopernika oraz gości z Niemiec, dyrektor Muzeum Historycznego Miasta Tarnobrzega, Tadeusz Zych.

 

W Tarnobrzegu odsłonięto tablicę pamiątkową poświęconą związanemu z miastem malarzowi Marianowi Ruzamskiemu.  Wydarzenie było kulminacyjnym   punktem uroczystego podsumowania projektu realizowanego przez Liceum Ogólnokształcące imienia Mikołaja Kopernika w Tarnobrzegu oraz Deutschhaus  Gymnasium w Würzburgu. Wspólne działania dotyczyły tematu stosunków polsko-niemieckich w XX wieku.

Mówi koordynator projektu ze strony Polski, nauczyciel LO, Adam Stępiński.