Tarnobrzeg. Mój przyjaciel Reksio.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Osobną część wystawy  stanowią  dokumenty i przedmioty związane z Lesławem Marszałkiem – pomysłodawcą postaci Reksia. Wśród nich są:  maszyna do pisania, zdjęcia oraz wiele ciekawych pamiątek z prywatnych zbiorów żony twórcy, pani Haliny Filek – Marszałek.

Wystawa w tarnobrzeskiej bibliotece będzie czynna do 13 lipca. Do tego czasu w bibliotece trwać będzie zbiórka eksponatów związanych z historycznymi dobranockami.

Na wystawę „Mój przyjaciel Reksio” zaprasza Miejska Biblioteka Publiczna w Tarnobrzegu. Jej otwarcie odbędzie się we wtorek, 5 czerwca, o godzinie 11.00 w sali odczytowej placówki przy ulicy Szerokiej. W wernisażu weźmie udział dyrektor Muzeum Dobranocek w Rzeszowie, Katarzyna Lubas.

Na ekspozycji użyczonej przez rzeszowskie muzeum, prezentowane będą oryginalne projekty postaci, celuloidy, dekoracje, scenariusze, storyboardy, plakaty filmowe, przypinki, plakietki, przywieszki, karty i znaczki pocztowe, numizmaty, liczne przedmioty codziennego użytku z wizerunkiem czworonożnego bohatera telewizyjnej dobranocki z dawnych lat.

– Wystawę z sentymentem obejrzą dorośli. Dla dzieci też będzie atrakcyjna. Mimo, że Reksio skończył 50 lat jego popularność nie słabnie. –  Mówi dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tarnobrzegu, Stanisława Mazur.