Tarnobrzeg. Koło Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym ma 35 lat.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

 

Z Placu Bartosza Głowackiego spotkanie przeniosło się do hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.  Uroczystość  „Polonezem” otwarli pracownicy i uczestnicy warsztatów działających przy kole stowarzyszenia. Nie zabrakło występów artystycznych. Wydarzenie zwieńczył mecz piłki nożnej na Stadionie Miejskim. Na boisku zmierzyli się policjanci, księża i pracownicy urzędu miasta.

Europejski Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie ma na celu uświadomienie, że niepełnosprawność nie może być przyczyną dyskryminacji.

 

W Tarnobrzegu obchodzono Europejski  Dzień  Godności Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie. Organizatorem wydarzenia było Tarnobrzeskie Koło Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym, które również dziś świętowało 35-lecie swojego istnienia.

Po nabożeństwie w kościele Chrystusa Króla przy Alei Niepodległości zgromadzeni,  w tym między innymi uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej, Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego  w Tarnobrzegu wraz z rodzinami, przyjaciółmi, wychowawcami  przeszli ulicami na Plac Bartosza Głowackiego.

Zofia Trochimowicz Warga Przewodnicząca Zarządu Tarnobrzeskiego Koła Polskiego Stowarzyszenia Osób Upośledzonych Umysłowo od ponad 30 lat współpracuje  z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie.