Tarnobrzeg. Kolejne wydarzenie w ramach Dni Solidarności z Osobami Chorującymi na Schizofrenię.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

 

Po prelekcji odbędzie się koncert zespołu LAY D FUNK.

  W ramach akcji zorganizowany został konkurs fotograficzny dla młodzieży  z tarnobrzeskich szkół gimnazjalnych i średnich pod tytułem „MMS do schizofrenii”. Fotografie można składać do 6 listopada  w tarnobrzeskim ŚDS-ie przy ulicy Kopernika.  Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 3 grudnia, w  Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych.

Organizatorami Dni Solidarności  z Osobami Chorującymi na Schizofrenię są Środowiskowy Dom Samopomocy w Tarnobrzegu oraz tarnobrzeskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Chorujących Psychicznie „Ogniwo”.

 

W Tarnobrzegu trwają  Dni Solidarności  z Osobami Chorującymi na Schizofrenię. Dziś  w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej, zainteresowani mogli wysłuchać wykładu doktor Renaty Mirowskiej – Masternak pod tytułem „Oblicza Schizofrenii”.

W piąteko godzinie 17.00, w restauracji „Sonata”, doktor Aleksander Jaremka, będzie mówił o profilaktyce zdrowia psychicznego.  W dzisiejszych czasach to temat bardzo ważny. Podkreśla dyrektor Środowiskowego Domu Samopomocy w Tarnobrzegu, Beata Wasiuta.