Tarnobrzeg. Kolarze przejadą przez miasto.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Po opuszczeniu przez peleton Placu Bartosza Głowackiego do startu przygotują się najmłodsi kolarze. Organizatorzy wyścigu organizują w Tarnobrzegu 8. Mini Wyścig 'Solidarności'. Impreza dla dzieci rozpocznie się o godzinie 10.00.
W zmaganiach mogą wziąć udział dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym, osoby indywidualne i uczniowskie kluby sportowe.
Zgłoszenia w dniu wyścigu, w godzinach między 9.00 a 10.00 na Placu Bartosza Głowackiego. Formularz zgłoszeniowy można tez pobrać na stronie internetowej organizatora www.wyscig.com.pl. wypełnić i przynieść w dniu wyścigu.
Warunkiem udziału w wyścigu jest wyrażenie zgody rodziców lub opiekunów prawnych dziecka potwierdzone podpisem na formularzu zgłoszeniowym oraz okazanie dokumentu tożsamości przez rodziców lub opiekunów w dniu zapisów.
Aby wziąć udział w wyścigu należy mieć rower i kask. Kask można bezpłatnie wypożyczyć u organizatora.
Policjanci będą zabezpieczać trasę przejazdu peletonu. W czasie wyścigu kierowcy mogą napotkać utrudnienia w ruchu drogowym. Główny peleton wyryszy z Tarnobrzega w kierunku Wisłostrady do Nagnajowa, następnie przez Siedleszczany, Suchorzów, Baranów Sandomierski, Padew Narodową, Jaślany, Tuszów Narodowy, Chorzelów, Mielec, Ropczyce, Strzyżów, aż do Krosna.
Ewa Wójcik Lis
Tarnobrzeg, po latach przerwy, znalazł się na trasie Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego 'Solidarności i Olimpijczyków'. W sobotę, 2 lipca z Placu Bartosza Głowackiego w Tarnobrzegu kolarze wystartują w ostatnim etapie wyścigu. Meta w Krośnie.
Wyścig poprzedzi dekoracja Najlepszej Drużyny Wyścigu i prezentacja liderów. Tę część zaplanowano na godzinę 8.40.
Następnie ponad stuosobowy peleton zaprezentuje się na ulicach Tarnobrzega. Tak zwany start honorowy rozpocznie się o godzinie 9.50. Start ostry ruszy o 10.00.
Mówi prezydent Tarnobrzega, Grzegorz Kiełb.