Tarnobrzeg. III Maraton Vitarade Jezioro Tarnobrzeskie

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

 

Uczestnicy biegów i marszów będą pokonywać trasy zlokalizowane wokół Jeziora Tarnobrzeskiego. Dlatego ruch kołowy nad akwenem będzie przeorganizowany.

Zawodnicy skorzystają z wjazdu przy palmach na parking położony po lewej stronie.

Dla zmotoryzowanych widzów i plażowiczów zorganizowane zostaną tymczasowe  miejsca postojowe na boisku obok Kamy. Na ten parking kierowcy dostaną się  drogą jednokierunkową wyjazdową z jeziora, którą  w czasie trwania imprezy będzie się można przemieszczać w obu kierunkach.

Niestety również ten odcinek będzie zamknięty w godzinach 10:30-13:00 ze względu na rozgrywane Mistrzostwa Nordic Walking. Całkowicie zamknięty będzie natomiast wjazd od strony południowej przy kopalni.

Organizatorem maratonu jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Tarnobrzegu.

 

Celem wydarzenia jest popularyzacja i upowszechnianie biegania jako najprostszej formy aktywności ruchowej oraz promocja Podkarpacia, Miasta i Powiatu Tarnobrzeg oraz  Jeziora Tarnobrzeskiego. Dlatego do uczestnictwa  w przedsięwzięciu  Adam Maślanka zaprasza wszystkich.

 

III Maraton Vitarade Jezioro Tarnobrzeskie odbędzie się już  w sobote 7 czerwca.  Oprócz 42 kilometrowego biegu zainteresowani  będą mogli wziąć udział w  Ćwierćmaratonie i Mistrzostwach Tarnobrzega Nordic Walking na dystansach 4 i 8 km. Mówi trener  w Klubie Biegacza „Witar” – Adam Maślanka, który jutro poprowadzi imprezę.