Tarnobrzeg. III edycja pikniku Z NAMI BEZPIECZNIEJ

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Impreza rozpocznie się o godzinie 12. Dzieci, które przyjdą na Plac Bartosza Głowackiego będą mogły obejrzeć od środka wozy strażackie. Najmłodsi sprawdzą się na pożarniczym torze przeszkód MDP , w którym trzeba będzie m. in. podawać prąd wodny do celu.
Podczas imprezy zostaną zaprezentowane programy profilaktyczne Bezpieczne Wakacje. Dzieci dowiedzą się jak postępować w razie pożaru lub wypadku drogowego. Każdy kto posiada prawo jazdy kategorii B będzie mógł wziąć udział w konkursie o Puchar Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego.
We współorganizację pikniku włączyły się dzieci i pracownicy Tarnobrzeskiego Domu Dziecka, którzy zapraszać będą do 'słodkiej kawiarenki' oraz zaoferują prace wykonane przez wychowanków placówki.
Głównym organizatorem imprezy jest Urząd Miasta Tarnobrzegu.
'Z nami bezpieczniej' to hasło III edycji rodzinnego pikniku, który odbędzie się w najbliższą niedzielę, 12 maja, na Placu Bartosza Głowackiego w Tarnobrzegu.
Przewidziano pokazy sprzętu policyjnego, straży pożarnej PSP jak i OSP, pokazy ratownictwa drogowego, a także konkursy i zabawy .
Mówi prezydent Tarnobrzega Norbert Mastalerz.