Tarnobrzeg. Groził sąsiadom, że wysadzi blok w powietrze. Został aresztowany.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Na okres trzech miesięcy został tymczasowo aresztowany 44-letni mieszkaniec Tarnobrzega,  który chcąc zemścić się na lokatorach, groził, że wysadzi blok w powietrze. Policjanci zatrzymali mężczyznę przedstawiając mu zarzut popełnienia przestępstwa. Grozi mu dwa lata więzienia.

Jak powiedziała nam oficer prasowy tarnobrzeskiej policji podinspektor Beata Jędrzejewska Wrona, pod koniec czerwca mieszkańcy bloku przy ulicy Dekutowskiego w Tarnobrzegu, powiadomili policję o popełnieniu przestępstwa przez 44-letniego mężczyznę. Według lokatorów, człowiek sprowadzał do mieszkania osoby nadużywające alkoholu, z którymi urządzał nocne imprezy, hałasował i zanieczyszczał klatkę. Był agresywny, wyzywał lokatorów, pluł pod ich drzwiami i groził słownie. Gdy był pod wpływem alkoholu tłukł się o barierki na klatce schodowej, krzyczał do każdej napotkanej osoby. Od pewnego czasu zaczął grozić lokatorom, że odkręci kurki z gazem i wysadzi blok w powietrze.

Policjanci zatrzymali 44-latka, który trafił do policyjnej izby zatrzymań. Funkcjonariusze wykonując czynności wyjaśniające zebrali materiał dowodowy, który dał podstawę do postawienia mężczyźnie zarzutów popełnienia przestępstwa.

Sąd Rejonowy w Tarnobrzegu zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Grozi mu kara dwóch lat więzienia.