Tarnobrzeg. Finał Szlachetnej Paczki.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

 

Ogólnopolską akcję świątecznej pomocy realizuje Stowarzyszenie WIOSNA. Prywatni darczyńcy odpowiadają na potrzeby osób najbardziej ubogich ze swojego miasta lub okolicy. O potrzebach tych dowiadują się wolontariusze, którzy poszukują rodzin dotkniętych biedą, odwiedzają je i pytają o to, czego im najbardziej brakuje.

Około miesiąca przed Bożym Narodzeniem informacje te są umieszczane w anonimowej bazie internetowej, by darczyńca mógł wybrać konkretną rodzinę i przygotować dla niej paczkę na święta.

 

Paczkę skompletowali między innymi uczniowie i nauczyciele  ze szkoły Podstawowej w Tuszowie Narodowym  w powiecie mieleckim. Mówi nauczyciel z placówki Jakub Kotula.

 

Finał Szlachetnej Paczki  w Tarnobrzegu. Dzięki hojności darczyńców udało się obdarować ponad 50 rodzin z miasta i okolic.

Paczki od darczyńców  rozwożą wolontariusze, którzy swój sztab i magazyn mają  w Liceum Ogólnokształcącym imienia Mikołaja Kopernika. Mówi jedna z wolontariuszek, Patrycja Głowacka oraz liderka rejonu Tarnobrzeg w Szlachetnej Paczce, Beata Grzywacz.