Tarnobrzeg. Czterech przedstawicieli tarnobrzeskiej szkoły Tai Chi w miejscu rywalizacji zawodników Wushu z całego świata.

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

 

 Czterech przedstawicieli Tarnobrzeskiej Szkoły Tai Chi „Nan Bei – Biały Żuraw”,  bierze udział w rozpoczynających się dziś XIII Grand International Wushu Festival oraz  XXII Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Wushu w Puławach.

Zawodnicy z Tarnobrzega: Renata Dąbrowska, Jadwiga Sochaj, Maciej Boroń i Wojciech Wesoliński startują w konkurencjach taijiquan, zarówno ręcznych jak i z bronią, w tym z szablą, wachlarzem, mieczem. Zmagania  będą rozgrywane  dziś i jutro, w sesji wieczornej, po godzinie  19.00.

Organizatorzy wydarzenia zadbali o osoby, które nie będą mogły dotrzeć na stadion miejski w Puławach i na żywo obejrzeć zawody. Cała impreza będzie transmitowana na żywo w telewizji FighTime (www.FighTime.pl).

Taijiquan, to chińska sztuka walki, ale też relaksu i medytacji. Jest praktykowana przez miliony osób na całym świecie. Równoważy ciało, oddech, energię i umysł.