Tarnobrzeg: Trójka tenisistów stołowych IKS Jezioro Tarnobrzeg w Igrzyskach Paraolimpijskich w Rio

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Zakończyły się eliminacje w tenisie stołowym zawodników z różną niesprawnością ruchową do Igrzysk Paraolimpijskich w Rio 2016.
Na dzień 31 grudnia 2015 zamknięto listy rankingu światowego ITTF Para Table Tennis Ranking Lists.
Trójka zawodników IKS Jezioro Tarnobrzeg:
– Maciej Nalepka w klasie startowej 3 wózki (12 miejsce w rankingu światowym),
– Krzysztof Żyłka w klasie startowej 4 wózki (14 miejsce w rankingu światowym),
– Karolina Pęk w klasie startowej 9 (4 miejsce w rankingu światowym) wywalczyła awans i będzie walczyć o medale w turnieju indywidualnym i drużynie w Igrzyskach Paraolimpijskich w Rio de Janeiro w Brazylii.
Zawodniczka i zawodnicy osiągnęli ten sukces dzięki świetnym występom w Mistrzostwach Świata w Chinach 2014 (2 medale srebrne w turnieju drużynowym), w Pro Turach czyli Międzynarodowych Mistrzostwach Czech, Rumunii, Włoch, Argentyny, Słowacji, Węgier, Niemiec i Słowenii w 2014/2015 (11 medali w singlu i 12 w turnieju drużynowym) oraz w 2015 roku w październikowych Mistrzostwach Europy w Danii (4 medale w tym złoty i 2 brązowe medale w turnieju drużynowym oraz medal srebrny w singlu).
Ich uczestnictwo w największej imprezie sportowej, jaką są Igrzyska Paraolimpijskie to ich ogromny sukces osobisty, to sukces klubu, trenerów i doskonała promocja Tarnobrzega. Polską reprezentację paraolimpijską w tenisie stołowym stanowi dwunastoosobowa grupa zawodników, równa liczba mężczyzn i kobiet, w tym trójka z klubu IKS Jezioro Tarnobrzeg.