Tarnobrzeg: Przegrana KTS Spar Zamku Tarnobrzeg

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Tenisistki KTS Spar Zamku Tarnobrzeg przegrały u siebie 2:3 z drużyną TTC Berlin Eastside (istsajd) w pierwszym finałowym meczu Ligi Mistrzyń w tenisie stołowym kobiet.
Pomimo że to drużyna z Niemiec określana była faworytem spotkania, to jednak podopieczne trenera Zbigniewa Nęcka pokazały, że nie bez powodów zaszły w turnieju tak daleko. Kibice zgromadzeni na hali MOSiR w Tarnobrzegu mogli dzięki temu oglądać emocjonujący mecz, pełen zaskakujących zwrotów gry.
Jako pierwsze zmierzyły się ze sobą tarnobrzeżanka Hang Ying (Hang Jing) oraz Niemka Solja Petrissa. Po zaciętych 3 setach, stan punktowy wyniósł 1:0 dla Zamku.
Do drugiej gry przystąpiły Natalia Partyka oraz Shan Xiaona (Szan Ksiaona). Tutaj lepsza okazała się przeciwniczka z Berlina wygrywając 3 z pięciu rozegranych setów.
W kolejnym pojedynku wynik punktowy 2:1 dla Tarnobrzega ustanowiła Li Qian (Li Cien) wygrywając z Georginią Potą 3:0.
Jako czwarta para zagrały przeciwko sobie zawodniczka Zamku Han Ying i grająca w Berlinie Shan Xiaona. W tej grze lepsza okazała się Niemka wygrywając wszystkie trzy sety.
Do ostatniej decydującej piątej gry stanęły Natalia Partyka i Solja Petrissa. W tym pojedynku także lepsza okazała się reprezentantka Niemiec, ogrywając zawodniczkę Zamku trzema punktami.