Tarnobrzeg: Odroczona rozprawa w sprawie wypadku przy pracy

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Do zdarzenia doszło w grudniu 2013 roku. Dzień przed wigilią, Jerzy S. wjechał ładowarką w dwóch mężczyzn. Jeden z nich zdążył odskoczyć. Drugi nie. Na skutek odniesionych obrażeń 51-letni Zbigniew Z. zmarł w szpitalu. Prezesowi zakładu i kierownikowi biura handlu przedstawiono zarzut braku odpowiedniego nadzoru i zaniedbania w dziedzinie BHP, a operatorowi ładowarki zarzut nie zachowania należytej ostrożności.
Wdowa po zmarłym pracowniku domaga się od oskarżonych odszkodowania oraz zadośćuczynienia.
W przygotowaniu jest także opinia lekarza z zakresu medycyny pracy dotycząca prawidłowości dopuszczenia kierowcy koparki bez aktualnych badań:

Bezterminowo została odroczona rozprawa przed Sądem Rejonowym w Tarnobrzegu, 3 mężczyzn oskarżonych po śmiertelnym wypadku przy pracy w Zakładzie Obrotu Towarowego 'Siarkopol' w Tarnobrzegu w 2013 roku. Wszystko przez dwie różne od siebie opinie biegłych.
Pierwsza została przygotowana przez biegłego, którego powołał prokurator. Zawarte w niej opinie, stały się częścią aktu oskarżenia. Natomiast druga ekspertyza została zlecona przez obrońcę jednego z oskarżonych, i to właśnie ona znacząca różniła się od tej pierwszej.
Jak powiedział Radiu Leliwa rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu Zygmunt Dudziński wiele wskazuje na to, że drugi z biegłych nie zapoznał się w całości z aktami sprawami. Możliwe, że po ich analizie jego zdanie w tej sprawie ulegnie zmianie. Ale biegły może również podtrzymać dotychczasową opinię, częściowo lub też w całości.
Gdyby tak się stało, wówczas sąd również ma kilka możliwości: