Tarnobrzeg: Nowi i starzy dyrektorzy placówek oświatowych

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Konkurs na dyrektora odbył się także w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2. Tam jednak zmiany nie będzie, ponieważ najlepiej spośród wszystkich kandydatów wypadł obecny szef placówki Marek Szczytyński.
Za to 23 maja w tarnobrzeskim magistracie przyjmowane są dokumenty aplikacyjne osób chętnych do pokierowania Szkołą Podstawową nr 3.
Pozostałym dyrektorom placówek oświatowych, których kadencje dobiegały końca, przedłużono umowy o kolejne 5 lat.
(fot: Od lewej Marcin Pilarski – nowy dyrektor Prymasówki i Rafał Sawicki – nowy dyrektor Budowlanki. / UM Tarnobrzeg)
Nowym dyrektorem tarnobrzeskiej budowlanki został nauczyciel języka niemieckiego w placówce Rafał Sawicki:

Zmiany na stanowiskach dyrektorów tarnobrzeskich placówek oświatowych.
Od 1 września Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 i 3 w Tarnobrzegu będą mieć nowych dyrektorów. Obecnym szefom tych placówek kończy się 5 letni okres pełnienia tej funkcji, a władze miasta postanowiły nie przedłużać im umowy tylko poszukać następców.
Jak podkreślał na ostatniej konferencji prasowej prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb dotychczasowi dyrektorzy nie sprawdzili się w swojej roli, czego efektem jest między innymi słaby nabór.
Z kolei w przedszkolu nr 12 obecna szefowa placówki Bogumiła Karkut odchodzi na emeryturę, więc tu od nowego roku szkolnego również nastąpi zmiana.
W popularnej 'Prymasówce' Piotra Wałcerza na stanowisku dyrektora szkoły zastąpi Marcin Pilarski – do końca wakacji szef Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku: