Tarnobrzeg: Miasto pełne charateru

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Premierowy pokaz filmu miał miejsce w Tarnobrzeskim Domu Kultury. Pieniądze, które zebrano z wejściówek na to wydarzenie oraz z licytacji przedmiotów związanych z filmem zasilą konto Kacpra Serafina z Majdanu Królewskiego, któremu z powodu nowotworu, amputowano lewą nóżkę.
Miasto pełne charakteru ma zostać również wyemitowane w tarnobrzeskiej telewizji, oraz wydane na płytach DVD.
Pomysłodawca Stylowego Uderzenia Mariusz Dyszlewski przekonuje, że warto robić coś, co się lubi:

Za zdjęcia do filmu odpowiada tarnobrzeska grupa Monkey Cinema. Mówi Piotr Marek:

Miasto pełne charakteru to tytuł filmu, który powstał w Tarnobrzegu.
Ponad półtoragodzinna produkcja pokazuje, na przykładzie zawodów w bboyingu 'Stylowe Uderzenie”, jak młodzi ludzie spełniają swoje marzenia i dzielą się swoją pasją niezmiennie od 13 lat.
Pomysłodawcą i reżyserem filmu jest Piotr Cholewa, tarnobrzeżanin mieszkający aktualnie w Wielkiej Brytanii. Zdjęcia kręcone były podczas ostatniej edycji Stylowego Uderzenia. Ekipa filmowa spędziła w sumie 5 dni rozmawiając między z uczestnikami turnieju, jego organizatorami a także zespołami hiphopowymi.
Piotr Cholewa podkreśla, że postanowił zerwać z obrazem młodzieży, który kreują media ogólnopolskie. Można wywnioskować z niego, że młodzi ludzie tylko biorą narkotyki, piją alkohol czy uczestniczą w bójkach. A tak oczywiście nie jest – dodaje reżyser: