Tarnobrzeg: Gimnazjaliści pomagają dzieciom z Afryki

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Między społecznością gimnazjum a Langsonem zrodziła się niepowtarzalna więź. Chłopiec wysłał do polskiej szkoły między innymi odcisk swojej dłoni, a w ostatnie święta Bożego Narodzenia własnoręcznie wykonaną kartkę z życzeniami.
Szkoła stara się na co dzień uwrażliwiać uczniów na problemy innych:

Od ponad 6 lat Gimnazjum nr 3 w Tarnobrzegu pomaga potrzebującym dzieciom z Afryki. Dzięki uczestnictwu w akcji 'Adopcja serca” już trójka podopiecznych otrzymała pomoc. Jak powiedziała nam koordynatorka projektu w tarnobrzeskiej placówce Urszula Misiak-Pluta program zakłada, że pomoc trafia do ubogich, osieroconych i pozbawionych podstawowych środków do życia dzieci z Krajów Trzeciego Świata.
W gimnazjum każdy chętny uczeń zobowiązuje się do wpłacania symbolicznej złotówki raz w roku. Uzbierana w ten sposób kwota wystarczy, aby dostarczyć podopiecznemu podstawowe środki do życia, zapewnić wyżywienie, ubrania, dodatkowe lekarstwa i naukę w szkole. Dzięki temu dzieci z Afryki mają szansę zdobyć odpowiednie wykształcenie, pracę i tym samym wyjść z ubóstwa.
Obecnie szkoła wspiera Langosna Dakę z Zambii. W zeszłym roku z zebranych funduszy chłopiec otrzymał rower, a w tym nowy mundurek, plecak, środki czystości, przybory szkolne i sproszkowaną moringę, źródło wielu witamin, minerałów i aminokwasów.
Wspieramy Langsona odkąd skończył on 6 lat dodaje Urszula Misiak-Pluta: