Tarnobrzeg: Dla kogo parking przy nowym dworcu autobusowym?

Data publikacji: Kategoria: , Zamieścił: Dominik Siatrak

Nowy kompleks na terenie dworca PKS w Tarnobrzegu ma mieć ponad 2,5 tysiąca metrów kwadratowych. Inwestycje realizuje prywatny przedsiębiorca z Mielca.
Wiceprezydent Tarnobrzega Wojciech Brzezowski uspokaja, że w najbliższych tygodniach projektanci mają przedstawić koncepcję terenów, które w rejonie dworca należą do miasta. Dodatkowo na miejsca parkingowe powstałe w ramach inwestycji zostanie ustalona służebność:

Tarnobrzescy radni z komisji techniczno – inwestycyjnej dopytują, jak po oddaniu do użytku nowego dworca autobusowego z częścią handlową będzie wyglądała możliwość parkowania w sąsiedztwie cmentarza przy Wisłostradzie.
Przewodniczący komisji radny Witold Zych przypomina, że jeszcze do niedawna parking przed starym dworcem mógł pomieścić 32 samochody. Radny uważa, że nowy plan zagospodarowania tamtego miejsca kompletnie nie liczy się z potrzebami ludzi odwiedzających nekropolię.
Według projektu, na terenie należącym do miasta ma powstać tylko 5 miejsc postojowych, dlatego mieszkańcy jak i osoby przyjezdne zostają zmuszeni do parkowania przed sklepami na prywatnej posesji.
Te obawy podziela radny Leszek Ogorzałek: