Tarnobrzeg: Bank Żywności w Tarnobrzegu zaprasza do Świątecznej Zbiórki Żywności!

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Rozpoczął się 'Weekend Superbohaterów' czyli Świąteczna Zbiórka Żywności.
W 35 sklepach na terenie Tarnobrzega, Stalowej Woli, Mielca, Niska, Skopania, Gorzyc, Jeżowego, Rudnika nad Sanem przy oznakowanych koszach czekają wolontariusze Tarnobrzeskiego Banku Żywności.
Produkty z akcji trafią do magazynów Banku Żywności, gdzie zostaną posortowane i zważone. Następnie będą przekazane podopiecznym organizacji charytatywnych, które systematycznie wspierają najuboższych. Pomoc z Banku Żywności w Tarnobrzegu dociera do różnych grup. Są to m.in. osoby samotnie wychowujące dzieci, rodziny wielodzietne, osoby bezdomne, chorzy i bezrobotni, którzy żyją
w skrajnym ubóstwie. Banki Żywności docierają z pomocą do ponad miliona osób. Świąteczna Zbiórka Żywności ma wymiar ogólnopolski. W całej Polsce akcja odbędzie się w 3 500 sklepach spożywczych w całej Polsce.
Na stronie internetowej www.bankizywnosci.pl uruchomiono takżę dwa sklepy internetowe. W każdym z nich w prosty sposób, typowy dla zakupów internetowych można wybrać produkty na rzecz akcji bez wychodzenia z domu. Zaangażowane w akcję internetową sieci dostarczą zakupione produkty do Banków Zywności.
W tegoroczną zbiórkę organizowaną przez Tarnobrzeski Bank Żywności zaangażowało się 720 wolontariuszy.
Bank Żywności w Tarnobrzegu Świąteczną Zbiórkę Żywnosci na rzecz potrzebujących organizuje po raz 17.