Tarnobrzeg. Szkoły, instytucje zamykane. Odwołane imprezy. Wsparcie dla seniorów.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

– Jesteśmy przygotowani na różne sytuacje. Nie ulegajmy panice. Powinniśmy działać zapobiegawczo – mówił dziś podczas konferencji prasowej prezydent Tarnobrzega, Dariusz Bożek odnosząc się do sytuacji epidemiologicznej w kraju.

Od jutra ( 12 marca) zamknięte będą szkoły średnie. Prezydent zaapelował do młodzieży.

Od poniedziałku ( 16 marca)  w Tarnobrzegu zamknięte będą szkoły podstawowe, przedszkola, żłobki. Do końca tego tygodnia  w tych placówkach przewidziano zajęcia opiekuńcze.

Od czwartku w Tarnobrzegu nieczynne będą biblioteki, Tarnobrzeski Dom Kultury, muzea i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w tym basen i siłownia.

Ponieważ w grupie najwyższego ryzyka są seniorzy w mieście zapadła decyzja o zamknięciu od najbliższego poniedziałku domów dziennego pobytu. Z myślą o osobach starszych, najprawdopodobniej z początkiem przyszłego tygodnia uruchomiony zostanie specjalny numer telefonu.

Prezydent odwołał wszystkie imprezy zaplanowane w najbliższym czasie  przez miasto i jednostki mu podległe. Dariusz Bożek zwrócił się do organizatorów różnych przedsięwzięć o rezygnację z przeprowadzenia zamierzonych inicjatyw. Zrezygnowano ze spotkań osiedlowych z udziałem włodarza i przedstawicieli najważniejszych wydziałów Urzędu Miasta Tarnobrzega. W samym magistracie planowane jest ograniczenie przyjęć petentów. – To nie będzie wiązało się z ograniczeniem czasu pracy  w urzędzie – mówił prezydent Tarnobrzega.

Więcej  w materiale z konferencji: