reklama

Tarnobrzeg. Spotkanie dla mieszkańców w sprawie przebiegu S74.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Spotkanie informacyjne w sprawie szczegółowego przebiegu nowo projektowanej drogi szybkiego ruchu S74 odbędzie się w Tarnobrzegu, w najbliższy poniedziałek, 13 lipca. Początek o godzinie 11.00 w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy Alei Niepodległości.

W zebraniu otwartym dla zainteresowanych wezmą udział przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, a także przedstawiciele firmy, która projektuje trasę.

Mówi prezydent Tarnobrzega, Dariusz Bożek.

Ze względu na stan epidemiczny wciąż obowiązuje ustawa o zakazie zgromadzeń powyżej 150 osób. W związku z sytuacją przygotowano dodatkowe sale w razie, gdyby na spotkanie przyszło więcej osób. W pomieszczeniach w Tarnobrzeskim Domu Kultury, przy ulicy Słowackiego 2 oraz w Szkole Podstawowej numer 10, przy ulicy Dąbrowskiej nadawana będzie transmisja on-line. W tych lokalizacjach możliwe będzie zadawanie pytań w formie elektronicznej.

W związku z ograniczeniem dotyczącym liczby uczestników spotkania, zainteresowani proszeni są o przybycie do MOSiR-u przynajmniej kilkanaście minut przed planowanym czasem jego rozpoczęcia. Chodzi o możliwość przemieszczenia się do dodatkowych lokali gdyby zaistniała taka konieczność.

Droga S74 łącząca Nisko i Piotrków Trybunalski może przebiegać przez Tarnobrzeg, a dokładnie przez osiedla Sobów i Zakrzów. Nowa trasa włączyłaby miasto do grona ośrodków dobrze skomunikowanych zarówno na poziomie krajowym jak i europejskim. S74 wpisuje się w ideę Czwórmiasta.

Odcinek drogi Opatów – Tarnobrzeg – Nisko jest przewidziany do budowy w latach 2024 – 2028. Ma połączyć Tarnobrzeg bezpośrednio z Kielcami i okolicami Łodzi, a pośrednio z Warszawą i Gdańskiem, Poznaniem i Berlinem, Toruniem, Rzeszowem, Lublinem i Białymstokiem.

Poniżej film dotyczący S74.