Tarnobrzeg: Rusza przebudowa ulicy Garażowej

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Niebawem rozpocznie się przebudowa ulicy Garażowej w Tarnobrzegu. Roboty ruszą już 11 kwietnia, czyli w najbliższy czwartek. Tego dnia, oraz w piątek 12 kwietnia planowane jest ściąganie z tej drogi starej nawierzchni. Generalnym wykonawcą inwestycji jest Rejon Dróg Miejskich w Tarnobrzegu.

Prezes RDM-u, Marek Gosztyła zwraca się do użytkowników Garażowej.

Szef Rejonu Dróg Miejskich tłumaczy, że samo frezowanie potrwa do dwóch dni, a zakończenie całej inwestycji planowane jest na listopad.  W czasie trwania remontu ulicy, wyjazd z garaży położonych w jej sąsiedztwie, oraz z posesji będzie możliwy, choć utrudniony.

Przebudowa ulicy Garażowej zakłada nie tylko zmianę nawierzchni drogi, ale też budowę kanalizacji, oświetlenia, chodników. Parkingi, przy ulicy, a przed blokami również zostaną zmodernizowane. Po remoncie droga będzie miała pięć i pół metra szerokości.

Wartość zadania to dwa miliony złotych. Inwestycja realizowana w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Dofinansowanie otrzymały obydwa złożone przez Tarnobrzeg wnioski, na ulicę Garażową – drogę wewnętrzną, w odcinku od skrzyżowania z ulicą Sienkiewicza w kierunku bloku socjalnego i w odcinku biegnącym wzdłuż garaży w kierunku skrzyżowania z ulicą Kwiatkowskiego-  jest to droga gminna.