Tarnobrzeg. Radni uchwalili budżet 2022.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Tarnobrzescy radni większością głosów przyjęli budżet miasta na 2022 rok. – Wymagający – takim określił go prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek.

W przyszłym roku dochody Tarnobrzega mają wynieść ponad 340 milionów złotych natomiast wydatki 346 milionów. Planowane zadłużenie to 111 milionów złotych, o cztery miliony mniej niż przed czterema laty. Miasto nie zamierza zaciągać kredytów, a sześciomilionowy deficyt ma zostać – jak powiedział prezydent- uzupełniony tak zwanymi wolnymi środkami.

Zaplanowane na przyszły rok wydatki majątkowe Tarnobrzega oszacowano na kwotę 63 milionów złotych. 25 milionów 500 tysięcy złotych zarezerwowano na budowę obwodnicy Tarnobrzega. Wymienia prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek.

Budowa i przebudowa dróg w Tarnobrzegu pochłonie w przyszłym roku blisko 19 milionów złotych. Osiem i pół miliona złotych kosztować będzie budowa parkingów przy Jeziorze Tarnobrzeskim w raz z infrastrukturą towarzyszącą. Każde z szesnastu tarnobrzeskich osiedli otrzyma po 50 tysięcy złotych na remonty i inwestycje. Po 50 tysięcy złotych trafi też do tarnobrzeskich: Ośrodka Rehabilitacji Leczniczej, Przychodni Specjalistycznej i Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego. Dużą pozycję w budżecie Tarnobrzega 2022 stanowi dokapitalizowanie miejskich spółek. Rejon Dróg Miejskich zostanie zasilony kwotą 1 milion 300 tysięcy złotych, zaś Tarnobrzeskie Wodociągi sumą 900 tysięcy złotych. Na przyszłoroczne inwestycje w oświacie zarezerwowano 1 milion 800 tysięcy złotych, a na realizacje projektu „Widno i bezpiecznie – doświetlamy nasze miasto” – 1 milion 300 tysięcy. Na „Tarnobrzeg bez smogu”czyli wymianę źródeł ciepła w budynkach jedno- i wielorodzinnych na terenie miasta przeznacza się 1 milion 300 tysięcy złotych. W ramach budżetu Tarnobrzega na 2022 rok zapewniono środki w wysokości 155 tysięcy złotych na adaptację poddasza w Zamku Tarnowskich w Dzikowie i 200 tysięcy złotych na montaż centralnego ogrzewania w budynku Muzeum Polskiego Przemysłu Siarkowego mieszczącego się w spichlerzu przy ulicy Pawłowskiego. 270 tysięcy złotych zapisano na budowę placu zabaw na Terenach Zielonych nad Wisłą.