Tarnobrzeg. Projekt „Akceptunek”. Młodzież z „Hetmana” w trosce o zdrowie psychiczne.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Rozpowszechniają informacje na temat zaburzeń i chorób psychicznych u dzieci, młodzieży i dorosłych oraz uczą tolerancji w stosunku do ludzi zmagających się z takimi problemami. Grupa pierwszoklasistek z tarnobrzeskiego „Hetmana”, w ramach olimpiady „Zwolnieni z Teorii” realizuje projekt pod nazwą „Akceptunek”.

W „Akceptunek” zaangażowały się uczennice I Społecznego Liceum Ogólnokształcącego imienia Hetmana Jana Tarnowskiego w Tarnobrzegu: Amelia Sus, Zofia Baniecka, Roksana Dziura i Dominika Piejko.

-Zaczęło się od wspólnej rozmowy o tym co chciałybyśmy zmienić, co nas boli w społeczeństwie, co nam się nie podoba. Przeprowadziłyśmy też ankietę wśród 500 osób: uczniów, dzieci i dorosłych, której wyniki zmobilizowały nas do działania – tłumaczy Roksana Dziura.

Potem dziewczyny wzięły się do pracy. – Najpierw rozplanowałyśmy zadania, rozpoczęłyśmy różne współprace, założyłyśmy konto na Instagramie i Facebooku i zaczęłyśmy umieszczać w mediach społecznościowych posty dotyczące podjętych przez nas działań – mówiła nam kierowniczka projektu „Akceptunek” Amelia Sus.

Obecnie uczennice „Hetamana” opracowują posty na temat książek i filmów o tematyce zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych.

„Zwolnieni z Teorii’, to ogólnopolska olimpiada projektów społecznych. Polega na praktycznej nauce kompetencji przydatnych w życiu zawodowym poprzez zorganizowanie prawdziwego projektu społecznego.

Na zdjęciu od lewej: Roksana Dziura i Amelia Sus.