Tarnobrzeg. Ochotnicy dowożą na szczepienia.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Między innymi w  Tarnobrzegu strażacy ochotnicy będą pomagali dotrzeć do punktów szczepień osobom, które nie mogą tam dojechać we własnym zakresie.  Pierwszy transport już dziś. Druhowie dowiozą na szczepienie przeciwko COVID-19 trzy starsze kobiety  z terenu miasta. Mówi Komendant Miejski OSP w Tarnobrzegu, Wojciech Zioło.

 

Dowóz przebiegać będzie w reżimie sanitarnym.

 

Osoby z Tarnobrzega, które mają już ustalony termin szczepień przeciwko COVID-19 a nie są w stanie samodzielnie dotrzeć do punktu szczepień na terenie miasta mogą poprosić o transport. Informacje na temat tego kto może ubiegać się o zawiezienie na szczepienie są zamieszczone na stronie internetowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu. Działa też miejska infolinia w sprawie zorganizowania transportu na szczepienia przeciw COVID-19. Pod numer telefonu 690 448 795 należy dzwonić od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 15.00.

Gmina Tarnobrzeg nie organizuje transportu dla osób leżących. Szczepienia w domu pacjentów organizuje Szpital Wojewódzki w Tarnobrzegu.