Tarnobrzeg. Nauka w czasie pandemii.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Nauka dzieci i młodzieży w domach przybiera różny stopień zaangażowania. Śledząc informacje w internecie można zauważyć, że spora część rodziców zarzuca nauczycielom zasypywanie swoich pociech nadmierną ilością materiału do przerobienia i zadań do wykonania.

Czas, który nastał jest wyzwaniem dla każdego. Ograniczoną swobodę warto przekuć na coś pożytecznego. Tego zdania jest prezydent Tarnobrzega, Dariusz Bożek, do którego również docierają sygnały o problemach w nauczaniu. – Obecna sytuacja nie jest normalna. Jest nadzwyczajna. Trzeba poszukiwać złotego środka – mówi prezydent Bożek.

Warto przypomnieć, że Ministerstwo Edukacji Narodowej uruchomiło serwisy internetowe zawierające materiały do nauki zdalnej w domu. Zadania za pośrednictwem elektronicznego dziennika wysyłają też nauczyciele.

Materiały do nauki w domu przygotowane przez MEN znajdziemy na stronie www.gov.pl/zdalnelekcje <http://www.gov.pl/zdalnelekcje>   . Są tam propozycje dla uczniów wszystkich klas szkoły podstawowej i ponadpodstawowej, zgodne z aktualną podstawą programową, które mogą być wykorzystane w trakcie zdalnego nauczania. Gotowe materiały dydaktyczne oferuje uczniom i nauczycielom platforma epodreczniki.pl, która stanowi bezpłatne, stworzone i administrowane przez Ministra Edukacji Narodowej, narzędzie edukacyjne.

Centralna Komisja Egzaminacyjna przygotowała z kolei pakiet zadań powtórkowych dla uczniów klas VIII, który jest publikowany jest codziennie, aż do 25 marca. Każdy taki zestaw składa się z:

– zadań z języka polskiego zorganizowanych według lektur obowiązkowych w klasach VII-VIII;

– zadań z matematyki zorganizowanych według kolejnych wymagań szczegółowych podstawy programowej;

– zadań z języka angielskiego zorganizowanych według umiejętności.

Zadania publikowane są codziennie o godz. 9.00 na stronie www.cke.gov.pl, http://www.cke.gov.pl, natomiast rozwiązania o godz. 15:00 na stronie

http://www.cke.gov.pl/egzamin-osmoklasisty/materialy-dodatkowe/zestawy-zadan-powtorkowych/

Niezależnie od materiałów MEN i CKE zadania swym uczniom zadają również nauczyciele przedmiotowi. Kontakt odbywa się za pośrednictwem dziennika elektronicznego (e-dziennik), starsze klasy często kontaktują się z nauczycielami również za pośrednictwem popularnych mediów społecznościowych.