Tarnobrzeg, Bydgoszcz. Kajakarze z medalami.

Data publikacji: Kategoria: , , Zamieścił: Ewa Wójcik - Lis

Trzy medale i dobre lokaty zdobyli zawodnicy Klubu Kajakowego „Jezioro Tarnobrzeg” podczas Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Kajakarstwie Klasycznym. Zawody odbyły się w dniach 5-9 sierpnia w Bydgoszczy.

Pierwsze miejsce i tytuł Mistrza Polski na dystansie pięciu kilometrów  w wyścigu K1 zajęła Magdalena Szczęsna. Ta sama zawodniczka zdobyła srebro w wyścigu K1 na dystansie pół kilometra i czwarte miejsce w wyścigu K1  na dystansie kilometra.

Trzecie miejsce i brąz  w wyścigu K1 na dystansie pięciu kilometrów wywalczyła Zuzanna Błażejczak.  Kajakarka była  szósta w wyścigu na dystansie kilometra i dziewiąta  w zmaganiach na odcinku 500 metrów.

Julia Jarocka w wyścigach K1 na dystansach 200 m i 1000 m wywalczyła finały B.

Dwójka Juniorów Młodszych w składzie Antoni Kołodziej i Aleksy Krystek w wyścigu K2 na dystansie 500 m zajęła drugie miejsce w finale B, natomiast w wyścigu K2 na dystansie 5000 m wywalczyła dziewiąte miejsce.

Na jedynce dobrze zaprezentował się Jan Dzierzkowski, który w finale B na dystansie 1000 m zajął bardzo dobre piąte miejsce, natomiast w wyścigu K1 na dystansie 5000 m zajął 11. miejsce.

Natomiast Martyna Gruszczyńska w wyścigu K1 na dystansie 3000 m Juniorek Młodszych zajęła 17. lokatę.

Trenerem kajakarzy jest Piotrowi Kwasek.